sestdiena, 2010. gada 31. jūlijs

Ēšanas traucējumi - vai mēs tos atpazīstam un kā ar tiem cīnīties

Ēd, kad esi noguris, ēd, kad esi strešā, ēd, kad ir garlaicīgi, ēd, kad ir skumji - skan pazīstami? Kā būt laimīgam, slaidam un neuzķerties uz ēšanas traucējumiem. Patiešām laba intervija ar ārsti dietoloģi, kas atklāj arī savas vājības un paņēmienus, kā viņa tiek galā. (video krieviski)
Arī bezsāls diēta 2 nedēļas - konkrēta sieviete atklāj un atklāj, cik slikti jūtas un daktere skaidro, kāpēc strauji pēc tās atgriežas svars.
Arī par tieksmi pēc saldumiem.

 http://www.youtube.com/watch?v=FtIob6tqzuw&feature=related

10 minūtes rīta rosmes slaidumam

http://www.youtube.com/watch?v=0wtYPtfohHs&feature=related

10 minūtes vingrošanas tievam viduklim - dari līdzi!

http://www.youtube.com/watch?v=gJeCpUbJnoc&NR=1

Kā tikt pie tievāka vidukļa

http://www.youtube.com/watch?v=tAxakWTL3kg&NR=1

ceturtdiena, 2010. gada 29. jūlijs

Pirms sāc tievēt

Ieteikumi no "Premium medical" mājas lapas
http://premiummedical.lv/content/view/383/360/lang,LV/

Pirms sākt svara zaudēšanu Vēlies zaudēt svaru, tad pārliecinies vai esi tam gatavs/a. Uzdod sev tālāk minētos jautājumus, lai noskaidrotu vai esi tam gatavs/a sākt.


Tu zaudēsi svaru tikai tad, kad tu būsi gatavs/a pieņemt šo izaicinājumu. Ja spēsi atbildēt uz turpmāk uzdotajiem jautājumiem, tad uzzināsi, vai tagad ir labākais laiks, lai nodarbotos ar sava svara samazināšanu.

Vai tu esi motivēts/a veikt ilgtermiņa dzīvesveida izmaiņas, kas prasa ēst veselīgu pārtiku un ievērot stingru diētu?

Esi godīgs/a! Apziņa, ka tev ir nepieciešams veikt izmaiņas savā dzīvē, un stingra apņēmība ir divas dažādas lietas.

Vai tev jārisina citas problēmas savā dzīvē, kas varētu ietekmēt tavu apņemšanos izpildīt svara samazināšanas programmu?

Ja tev ir darīšana ar citiem dzīves pārbaudījumiem, piemēram, ģimenes problēmām, stresu darbā, kādu saslimšanu vai finansiālām problēmām, apsver iespēju atrisināt tās vispirms un pēc tam pievērsties svara samazināšanai.

Vai tu saproti, ka tas nebūs īslaicīgs pasākums?

Sasniegt un uzturēt veselīgu svaru ir ilgstošs process. Tu vari zaudēt svaru ātri sākumā, bet ilgtermiņā vislabāk zaudēt svaru mērenā un vienmērīgā tempā. Tev jācenšas, lai svara zudums būtu no 0,5 līdz 1 kg nedēļā.

Vai tu esi atrisinājis/usi iespējamos ēšanas traucējumus vai citas emocionālas problēmas, kas apgrūtina tev iespēju atgriezties pie sava ideālā svara?

Ja tev ir tieksme uz alkohola lietošanu un uzdzīvi, ja tevi nomoka vēdera izejas traucējumi, pārmērīga apetīte, vai smaguma sajūta pēc ēšanas, vai varbūt tu esi nomākts/a, nemierīgs/a, tad tev ir nepieciešama profesionāla psihologa palīdzība, kas palīdzēs sakārtot gan svara, gan pārējās problēmas.

Vai esi gatavs/a mainīt savus ēšanas ieradumus?

Izklausās viegli to izdarīt teorētiski, bet praksē tas grūtāk. Piemēram, grūti ir atmest noteiktas uzvedības normas un attīstīt jaunus dzīves veida ieradumus, bet to var izdarīt, ja ļoti vēlas.

Vai tu esi motivēts/a nodarboties ar fiziskām aktivitātēm?

Palielinot savu fizisko aktivitāšu biežumu un apjomu, tu būtiski zaudēsi svaru.

Vai tu reāli apzināties, cik daudz svara tev jāzaudē, lai tas nebūtu kaitīgi?

Atceries, ka zaudējot aptuveni 5 līdz 10 procentus no savas sākotnējās ķermeņa masas, tu vari uzlabot savu veselību, ja tev ir liekais svars vai aptaukošanās. Tas nozīmē, piemēram, ka tev būtu jāzaudē 4,5-9 kilograms, ja tava ķermeņa masa ir 91 kilograms. Pajautā savam ārstam, cik daudz kilogramu tev jācenšas zaudēt.

Vai tev ir ģimenes un draugu atbalsts iecerei samazināt savu svaru?

Tas palīdz sasniegt labākus rezultātus, ja ir kāds, kas tevi atbalstītu. Ja tev nav šādas uzticības personas, uz kuru tu vari paļauties, tad apsver iespēju sameklēt līdzīgi domājošus cilvēkus – draugus, darba kolēģus.

Vai tev ir laiks veikt uzskaiti par uzņemtā uztura apjomu un fiziskajām aktivitātēm?

Uzskaite palielinās tavas izredzes gūt panākumus. Tu būsi patīkami pārsteigts/a, cik noderīgi tas ir, lai izsekotu svara samazināšanas progresam.

Vai esi gatavs/a atskatīties uz savas dzīves iepriekšējiem panākumiem un neveiksmēm svara zaudēšanas, un citās savas dzīves jomās?

Mācies no pagātnes kļūdām, tas tevi labāk motivēs sasniegt panākumus šajā reizē. Atrodi savus klupšanas akmeņus un turpini darbu, lai novērstu tos šķēršļus, kas varētu traucēt gūt panākumus šajā reizē.

Vai tev šķiet, ka Veselīgās tievēšanas programma sniegs tev pozitīvas emocijas?

Svara zaudēšana nav nekas slikts. Daudziem cilvēkiem tas ļauj justies labāk, ja viņi ir aktīvāki un sver mazāk.

Ja tu atbildēji "JĀ" uz visiem šiem jautājumiem, tad tu esi gatavs/a dzīvesveida pārmaiņām, kas nepieciešamas, lai mazinātu savu svaru.

Ja tu atbildēji „NĒ” uz vienu vai vairākiem no šiem jautājumiem, tu vēl neesi gatavs/a šim uzdevumam.
Tas ir normāli. Dažos gadījumos var būt vienkāršs jautājums par laiku, kad labāk sākt svara zaudēšanu. Piemēram, varbūt tev ir nepieciešams laiks, lai atrisinātu citas problēmas savā dzīvē. Citos gadījumos tev var būt nepieciešams strādāt pie jautājumiem – piemēram, par savu attieksmi pret svara zaudēšanu un savu ķermeni, vai savu gatavību uzņemties jaunas saistības.

Tu vari veikt pārmaiņas savā dzīvē pastāvīgi vai arī, ja tu netiec galā, tad tev ir nepieciešama profesionāļu palīdzība.

Sāc ar sevis izglītošanu par sekmīga svara zaudēšanu. Piemēram, uzzini vairāk par pareizu uzturu, kāds nepieciešams, lai zaudētu svaru. Izskati diētas programmas, vai sāc strādāt ar savu uzvedību mainot tos aspektus, kas var traucēt svara zudumu.

Ja tu esi gatavs/a zaudēt svaru, bet bailes tavu apņēmību sagrauj, tad tev būtu jāgriežas pie speciālista, kas tev palīdzēs pārvarēt bailes un uzsākt svara samazināšanas programmu. Speciālisti tev palīdzēs kļūt fiziski aktīvam un veikt izmaiņas diētā, tu sāksi justies labāk, un tev būs vairāk enerģijas